PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98823}

Złe wychowanie

La Mala educación
7,4 34 671
ocen
7,4 10 1 34671
6,8 19
ocen krytyków
Złe wychowanie
powrót do forum filmu Złe wychowanie

Mimo ogromnego rozreklamowania "Złego wychowania" i okrzyknięcia go juz przed premiera filmem wybitnym, ciekawym et.c uważam dwugodzinny pobyt w kinie za czas stracony. Mimo iż może ktoś zarzuci mi nietolreancje, homofobie i te podobne, to dla mnie ogladanie przez połowe filmu jakis popie.... pedałow i ich zabaw w przebieranie się za kobiety jest stanowczo ponad moją wrazliwość. Temat homoseksualności w kinie mozna ując w zupełnie inny sposob niz obraz panów uparwiających seks analny - chocby "Sebastian" Derka Jarmana gdzie ten drazliwy temat został ubrany w jakies bardziej ludzkie szaty. Generlnie obraz ten gloryfikuje typowa dla społeczeństwa Zachodu tzw. zgnilizne moralną chocby sceny z kościołem ( bardzo modny ostatnio temat w filmie), nielicząc wszystkich seksualnych abberacji, ktorymi wręcz ocieka ten film. Zresztą mimo iz filmow Almadovara nie widziałem wielu, uważam że reżyser ten jest osoba mocno przereklamowaną a samo jego kino nie posiada zbyt wielu walorów ni to estetycznych ni to tych odnoszczacych się do fabuły.

ocenił(a) film na 10
Bolverk

Przeciez z innych recenzji mogłeś dowiedziec się o czymn jest ten film, a więc jesli ten temat Ciebie tak bulwersuje to w jakim celu poszedłeś do kina ?

ocenił(a) film na 10
Bolverk

zaraz zaraz, mowisz ze lepszy jest film sebastian ale z twojej recenzji o tamtym filmie wynika co innego... rozdowjenie jazni? czy nie masz wyrobionego zdania?.. dziwne...

użytkownik usunięty
Bolverk

Twoja ocena tego filmu jest bardzo powierzchowna. Homoseksualizm to tylko pierwsza warstwa przez którą trzeba się przebić żeby zobaczyć o czym tak na prawdę chce nam powiedzieć Almodovar ale jeśli ktoś przychodzi na seans od razu z nastawieniem anty- ...to po co w ogóle się wybierać.

ocenił(a) film na 7

Homoseksualizm ciągle pojawia się w filmach Almodóvar'a.
Można się spodziewać idąc do kina, że reżyser napewno zachaczy o ten temat.

Dla mnie ten film w ogóle nie gloryfikuje zgnilizny moralnej.
Właściwie to pokazuje jej obżydliwość i żałosność - 'operacyjny' narkoman Ignacio.
Ignacio, ten prawdziwy, jest tu pokazany jako człowiek, który nie poradził sobie z własną tożsamością.
Upust swoim uczuciom dawał w sposób obleśny, ohydny..

Enrique jest bohaterem pozytywnym.
Ambitny reżyser, dobry człowiek, taki normalny, żyjący obok nas.

Angel/Zahara jest postacią złą, zakłamaną, chciwą, bezwzględną.
Tacy ludzie też żyją na Ziemi !!

Ojciec Manolo jak każdu w 'Złym..' jest konstrukcją bardzo problemową.
Jego miłość jest.. zła, krzywdząca, ale również jego osoba wzbudza żałość..

Wizja Kościoła.
Hmm..
Faktycznie temat ciekawy, modny.
Ale może chodziło o to, że w każdym miejscu na świecie, znajdują się ludzie z wielkimi problemami..
Że Kościół też ma 'w sobie' różne charaktery ??

Bolverk

jejjaaa.. bez przesady. Wiadomo nie od dziś, że Almodóvar kręci takie filmy.. więc nic dziwnego w sumie że u niktórych wzbudza nawet czasami wstręt, ale przez połowe filmu faceci się nie kochaja tylko w pewnych momentach! Bez hiperboli tutaj prosze :D Poza tym.. takie jest tak naprawde hiszpanskie kino.. prostolinijne, nie owija w bawelnę i dlatego je lubię (zle wychowanie, y tu mama tambien, hable con ella, el otro lado de la cama itp..) :) pozdraaawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones